BLOG PRZENIESIONY - ZAPRASZAM TUTAJ

Kompleksowy poradnik no-lajfa


gaming, życie, komputer


Kompendium wiedzy o życiu. Jak zacząć? Co i jak? Czyli gramy w „Życie”.


Nic nie trwa wiecznie. Nawet sielankowa kariera zapalonego gracza komputerowego. W końcu musimy „zagrać” w rzeczywistość. Tylko jak odnaleźć się w prawdziwym świecie, kiedy prawie całe dotychczasowe życie spędziło się w tym wirtualnym? 

Tutaj z pomocą przychodzi mój kompleksowy poradnik no-lajfa. Poradnik jest szczególnie skierowany do tych zagubionych, nieświadomych, nieznających innego świata niż ten wirtualny. Jeśli nie wiesz jak zacząć swoją przygodę, tutaj znajdziesz odpowiedź.


1. Wygląd naszego bohatera tj. nas samych

Niestety doświadczymy tutaj pewne braki. Główne cechy naszego wyglądu są z góry zdefiniowane przez nasze geny (jeśli nie wiesz co to są geny = google) więc odpada całkowita personalizacja. Jednak mamy wiele gadżetów, dzięki którym możemy zmienić nas na różne sposoby:

 a) Sprzęt do golenia, strzyżenia, depilacji - ogólnie różnego rodzaju maszynki do regulowania i modyfikowania owłosienia na naszym ciele.
 b) Kolczyki - najbardziej powszechne u kobiet, najczęściej w uszach, jednak u mężczyzn też się z tym spotkamy. W skrócie są to upiększające bądź w niektórych przypadkach oszpecające nas „kawałki metalu”.
 c) tatuaże - rysunki na ciele. W celu zrobienia sobie takowego najlepiej udać się do jakiegoś dobrego studia tatuażu. Nie zapominajmy, że w prawdziwym życiu wszystko musi być sprawne i zadbane pod względem higieny ze względu na nasze bezpieczeństwo. To bardzo ważne. Tutaj mamy tylko jedno życie, pamiętajmy o tym.
 d) Jeśli naprawdę bardzo nam zależy na zmianie tego, co dostaliśmy z naszych genów, możemy poszukać dobrego chirurga plastycznego, któremu być może udałoby się zmienić parę rzeczy takich jak zmiana wyglądu naszego nosa czy powiększenie cycków. Jednak osobiście tej metody nie polecam, a nawet stanowczo odradzam, chyba, że chcemy skończyć jak wenezuelskie nastolatki, a plastik nie jest fantastik.


2. Jak zdobyć wyższy poziom postaci?

Typowych poziomów postaci tutaj nie doświadczymy, ale możemy je porównać do lat. Różnica jest taka, że poziomy zdobywamy nawet jak nic nie robimy, zawsze z tą samą prędkością, a na każdy nowy poziom potrzebujemy 365 dni i przybliża nas do naszej śmierci. Już pomijam fakt, że pewnego rodzaju idiotyzmem wydaje się świętowanie co roku w dniu naszych urodzin zbliżającą się śmierć, ale taka jest tradycja. Cała sztuka polega na tym, żeby tak wszystko dobrze zaplanować, aby w tym czasie zrobić jak najwięcej.


3. Jak zdobywać nowe umiejętności, skoro właściwie nie ma poziomów?

Zgodnie z regułą, że "sztuka polega na tym, żeby tak wszystko dobrze zaplanować, aby w tym czasie zrobić jak najwięcej” możemy mieć przykładowo 20 poziom i mieć o wiele większe umiejętności niż nie jeden co ma 40 czy 50 lat. Wszystko zależy od nas samych. Od naszej wytrwałości, chęci, ambicji i wiary w nasz sukces. 
Umiejętności mamy całą masę i nie da się wszystkich wymienić. Tutaj nie ma żadnych ograniczeń. Nie istnieją, ale musimy też wiedzieć o tym, że nie da się nigdy ich opanować całkowicie. Przez całe życie musimy się dokształcać. 


4. Jak zdobyć ekwipunek?

Zazwyczaj w jeden sposób i potrzeba nam do tego tylko jednej, wiecznie wywołującej konflikty i rządzącej tym światem rzeczy = pieniędzy. Także tutaj możliwości ich zdobycia są nieograniczone. Od żebractwa po kradzież. Ten drugi sposób odradzam. Najprostszą drogą do ich zdobycia wydaje się pójście do pracy. Na początek dobra będzie byle jaka. W naszym przypadku najprościej będzie poszukać jej na komputerze w internecie. W końcu to nasz drugi świat.


5. Jak zdobyć jakieś tytuły, które dodałyby trochę prestiżu i respektu na dzielni mojej postaci?

Najszybsza i jedna z najprostszych dróg do tytułów są studia. Zależnie od lat studiów i zdania egzaminów możemy zdobyć między innymi takie tytuły jak licencjat, magister, doktor. Oczywiście jest też wiele innych sposób na zdobycie dopisku do naszego imienia na przykład takich jak:
- Sport
 - Służba mundurowa
 - Sztuki walki
 - praca ogółem, zależnie od wykonywanego zawodu, możemy przypisać sobie dany tytuł. przykładowo „Andrzej Hydraulik”, „Marek Elektryk”, „Grzegorz Murarz"
Oprócz tytułów nadających nam prestiż i klasę możemy również zdobyć łatki obniżające naszą wartość. Na przykład:

- „Robert Alkoholik”, wiecznie wesoły i śpiący, spożywający wysoko procentowe trunki w znacznych ilościach jegomość
- „Henryk Ćpun” , wiecznie pobudzony, niekoniecznie wesoły, spożywający różne proszki w znacznych ilościach jegomość

Za nim spróbujemy pamiętajmy, że dzięki takim rzeczom jak alkohol czy prochy możemy stracić kontrolę nad naszą postacią i sprawić, że szybciej będzie zdobywała wyższy poziom, nawet jeśli na początku wydaje nam się, że jest odwrotnie.


6. Siła, moc i sprawność mojej postaci. Rozwój fizyczny.

Jeden ma szybszy metabolizm, drugi wolniejszy, trzeci zawsze ma trochę tłuszczu, następny jest wiecznie chudy, a jeszcze inny znowu jest pośredni. W zależności od budowy naszego ciała możemy pójść w różne strony, ale pamiętajmy, że także tutaj nie ma żadnych ograniczeń. Może ktoś kto jest chudy nigdy nie będzie wyglądał tak jak ten który z przybraniem masy nie ma problemu, ale to wcale nie wyklucza tej drogi. Możemy pójść w każdą stronę jaką tylko zechcemy.


Jeśli dotrwałeś aż dotąd - gratuluję i polecam przeczytać jeszcze raz dla utrwalenia wiadomości. Teraz wszystko powinno stać się bardziej klarowne i łatwiejsze. Jednak zanim zaczniemy bądźmy świadomi tego, że...„Jeśli raz się wciągniesz na całego, bardzo prawdopodobne, że już możesz nigdy nie chcieć wrócić do tamtego świata"A zgaduję, że pewnie tego byś nie chciał.

Zdjęcie: Chase N.


0 komentarze:

Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.